Warszawa

Warszawa zaczarowana – świąteczna odsłona stolicy

Warszawa zaczarowana – świąteczna odsłona stolicy

Na przełomie listopada i grudnia miasta na całym świecie zamieniają się w bajkową scenerię. Bez względu na to, czy ulice usłane są białym puchem, czy też krajobrazowi daleko do zimowego, to właśnie wtedy rozbłyskują miriady kolorowych lampek zaczarowanych w fantazyjne bożonarodzeniowe kształty. Warszawa od lat zachwyca wspaniałymi świątecznymi dekoracjami – również w tym roku stolica Polski wygląda doskonale.

Warszawa

„Świetnie pamiętam starą Warszawę” – Eugeniusz Tyrajski na ZŁOTEJ 44

„Świetnie pamiętam starą Warszawę” – Eugeniusz Tyrajski na ZŁOTEJ 44

„Młodość. Nie ma nic piękniejszego nad młodość” – napisał w Iwonie, księżniczce Burgunda Witold Gombrowicz. Co jednak, gdy młodość przypada na czasy wojny? Wtedy czerpie się z niej siły, by walczyć.

Niedawno na ZŁOTEJ 44 zawitał niezwykły człowiek, polski żołnierz podziemia niepodległościowego, członek Szarych Szeregów i Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, rodowity warszawiak  – pan Eugeniusz Tyrajski, ps. „Sęk”, „Genek”. Gdy wybuchła II wojna światowa, miał 13 lat.

Warszawa

Warszawa – miasto, które powstało z popiołów

Warszawa – miasto, które powstało z popiołów

Wielu obcokrajowców odwiedzających Warszawę nie może uwierzyć, że miasto, które zostało w tak wielkim stopniu zrujnowane podczas wojny, może teraz, po ponad siedemdziesięciu latach, prezentować się tak wspaniale. Nie przez przypadek Warszawę często określa się mianem Feniksa. Również nie przez przypadek Daniel Libeskind zaprojektował ZŁOTĄ 44 w takim, a nie innym kształcie. Zarówno architektura stolicy, jak i bryła ZŁOTEJ 44 mają swe źródła w tragicznej historii miasta.

Warszawa

Najpiękniejsza strona warszawskiego lata

Najpiękniejsza strona warszawskiego lata

Choć – jak pisał Juliusz Słowacki – słońce jest w każdym człowieku, to niemalże każdy człowiek z utęsknieniem czeka na słońce na niebie. I mimo że gorące letnie dni kojarzą się z wypoczynkiem poza miastem, to warszawiacy coraz częściej przekonują się, iż lato w stolicy też ma swoje uroki.

Warszawa

Warszawa w wiosennym rozkwicie

Warszawa w wiosennym rozkwicie

Mówi się, że wielkie miasta są przeciwieństwem przyrody, że są ich zanikiem albo wręcz brakiem. Intuicyjnie zapewne większość ludzi zgodziłaby się z tą tezą, jednakże wystarczy zajrzeć w statystyki, aby zorientować się, że jest ona błędna. Jeśli tereny zielone uznaje się za płuca miasta, należy przyznać, że stolica ma czym oddychać – warszawska zieleń zajmuje bowiem niemalże dwadzieścia tysięcy hektarów.

Warszawa

Grow with Warsaw – stolica na targach MIPIM 2016

Grow with Warsaw – stolica na targach MIPIM 2016

Przeciętnemu człowiekowi Cannes kojarzy się z pięknem Lazurowego Wybrzeża i słynnym festiwalem filmowym. Inaczej jest w przypadku przedstawicieli rynku nieruchomości – dla nich Cannes to miejsce corocznych spotkań biznesowych. To tam odbywają się renomowane międzynarodowe targi nieruchomości MIPIM, obfitujące w prestiżowe eventy oraz dyskusje z udziałem czołowych przedstawicieli świata inwestycji.

Warszawa

Blichtr dawnej Warszawy

Blichtr dawnej Warszawy

ZŁOTA 44 uchodzi za symbol komfortu, ikonę wysmakowanego designu i wzór dostępności udogodnień ułatwiających codzienność. Warszawa w swej bogatej historii miała wiele takich symboli, a ich definicja zmieniała się wraz z epokami, kolejami dziejów i modą. Oto tylko kilka przykładów budynków, których renoma przekraczała granice kraju – ze względu na bogactwo wystroju albo nowoczesne – jak na swoje czasy
–  rozwiązania.

Warszawa

Warszawa – stolica zieleni

Warszawa – stolica zieleni

Miejska zieleń jest jedną z największych wartości Warszawy. Blisko 80 parków, kameralne skwery oraz przydomowe ogrody sprawiają, że Warszawa, obok Sztokholmu i Kopenhagi, zaliczana jest do najbardziej zielonych stolic Europy. Kompleks pałacowo-parkowy Łazienki Królewskie, Park Ujazdowski, Park Krasińskich czy Pole Mokotowskie to tylko niektóre z popularnych enklaw zieleni w samym sercu miasta.

Warszawa

Warszawskie plaże nad rzeką

Warszawskie plaże nad rzeką

Letnie upały w dużych metropoliach bywają uciążliwe – w ciepłe dni parki, skwery oraz zielone place wypełniają się mieszkańcami miast. Kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 30°C, nic jednak nie przynosi takiego wytchnienia, jak wypoczynek nad brzegiem wody.

Amstar BBI Development

info@zlota44.com

+48 22 250 14 44